ŁYDKA GRUBASA

Łydka Grubasa to zespół, który ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją.

Grupa powstała w 2002 roku i ma na koncie studyjne wydawnictwa - “Bąż Woa”, “Perpetuum Debile” i “O-dur C-ból”. Studyjne i sceniczne dokonania zagwarantowały grupie liczną rzeszę fanów, dziesiątki koncertów rocznie oraz setki tysięcy odtworzeń w serwisach streamingowych. Utwór „Rapapara” został odtworzony w serwisie YouTube niemal 30 milionów razy!

W 2020 roku światło dzienne ujrzał kolejny album - „Socjalibacja”. Traktuje on o wzajemnej relacji współczesnego Szaraczka i Mediów Społecznych. W 11 utworach pokazuje obraz tego sprzężenia, który jest dosadny, szczery,  miejscami przerysowany, ale zawsze skłaniający do dużo głębszej refleksji. Muzycznie melodyjny , przebojowy i bardzo energetyczny rock – metal został dozbrojony przeróżnymi gatunkami muzycznymi, od reggae po funk i od epickiego metalu po bossę.

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo.

Kto nie miał jeszcze okazji zobaczyć Łydki Grubasa w akcji? Zapraszamy na nasz festiwal! Przekonacie się na własnej skórze jak bardzo energiczny, pozytywny i jednocześnie dający do myślenia przekaz popłynie z naszej sceny! Zjawcie się tłumnie pod sceną, 28 sierpnia w Lyskach, gdzie Łydka Grubasa otwierać będzie 2. edycję Lyski Rock Festival!

LYSKI ROCK FESTIVAL
44-295 Lyski, ul. Dworcowa 1a
Plac przy Urzędzie Gminy Lyski