JELONEK

"Jelonek" to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. "Jelonek" to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. "Jelonek" na koncertach oprócz swoich autorskich utworów wykonuje także rockowe "przeróbki" muzyki klasycznej. W ramach koncertu na scenie jest pełno spontanicznej "bieganiny", "chorej" choreografii, punkowego "gibania się" oraz sceniczna pirotechnika i gwarantowny, miły uśmiech prowadzącego koncert. To schozofreniczno-pocieszne „szoł” trwa około 80 minut i oferuje wiele demonicznych atrakcji, mrocznych niespodzianek, krwawego uśmiechu przez łzy, pot i wiarygodne "zmęczenie" muzyków. Znajdzie się tu wiele dla rockowych słuchowców i dla metalowych wzrockowców, dla zblazowanych normalsów, dla lansujących popowców i dla wyciszonych melomanów muzyki klasycznej, dużo nagłych zwrotów akcji i muzycznych intryg.

Michał Jelonek - W 1990 obronił dyplom w klasie skrzypiec Andrzeja Zuzańskiego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Od początku lat 90. pracuje jako muzyk sesyjny, nagrywał z takimi wykonawcami jak: SpookoClosterkellerDe PressFirebirdsGrejfrutKasaLizarŁzyMafia, Maybe-b, PerfectSzwagierkolaska, Teatr Kobiet, TosteerT-raperzy znad WisłyWilkiMaryla RodowiczIlona SojdaWojciech GąssowskiStan BorysRiverside. W 2002 roku Michał Jelonek nawiązał współpracę z formacją Hunter wraz z którą nagrał sześć albumów studyjnych.

3 grudnia 2007 roku ukazała się pierwsza solowa płyta muzyka, zatytułowana Jelonek. Od  2007 roku, ukazały się 4 albumy studyjne Jelonka.

 

Pełen energii, humoru i historii muzyki poważnej spektakl, będący zarazem przekrojem jego twórczości, zobaczycie w ostatni piątek wakacji na scenie Lyski Rock Festival!

 

LYSKI ROCK FESTIVAL
44-295 Lyski, ul. Dworcowa 1a
Plac przy Urzędzie Gminy Lyski